Grupy parafialne

W naszej Parafii działa kilka grup, które skutecznie animują życie duchowe naszej Wspólnoty.

„O Maryjo bez grzechu poczęta…”

DSM, czyli Dziewczęca Służba Maryjna to grupa która działa w Żarówce i w Zdziarcu pod przewodnictwem animatorów. Łączy młode dziewczyny od klasy 4-7 podstawówki, które chcą dowiadywać się więcej o Maryi i Bogu. Na spotkaniach poruszamy zarówno ważne tematy jak i spędzamy czas na integracji oraz poznawaniu siebie i swoim możliwości. Spotykamy się w każdą sobotę rano, co pomaga nam zrelaksować się i naładować pozytywną energią na nadchodzący tydzień. Dzięki takim spotkaniom już od najmłodszych lat dziewczyny są przygotowywane na dalsza działalność w parafii.

„Króluj nam Chryste”

Liturgiczna Służba Ołtarza… 

„Chwała Maryi!”

Dom Maryi jest wspólnotą dorosłych ludzi, którym nie wystarcza „tradycyjna religijność” i pragną pogłębić swoją relację z Bogiem. Cotygodniowe spotkania połączone z modlitwą, zgłębianiem Słowa Bożego i comiesięczną adoracją Najświętszego Sakramentu pod kierownictwem kapłana sprzyjają rozwojowi duchowemu i pozwalają spojrzeć na swoje życie w pełniejszy sposób.

Spotkania mają charakter otwarty i każdy kto chce odświeżyć i pogłębić swoją wiarę; ma wątpliwości i pytania dotyczące życia z Bogiem, albo po prostu „wyrósł z pierwszokomunijnego ubranka” i czuje potrzebę rozwoju duchowego, jest mile widziany na spotkaniach.

Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek w salce na plebanii. Każdy może znaleźć swoje miejsce w domu… Domu Maryi.

„Błogosławiona Karolino – módl się za nami”

Grupa Apostolska Młodzieży „Młodzi Boscy”…

„Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

Caritas… 

„Różaniec, to moja ulubiona modlitwa” 

Róże Różańcowe…